משקפי ראייה לילדים

משקפי ראיה לילדים - ליאור אופטיקה

בתור הורים ודאי אתם שואלים את עצמכם שאלות כמו: איך ניתן לדעת שהילד שלי סובל מליקוי ראייה, איך בוחרים לו משקפיים נכונים ובעיקר איך גורמים לו להרכיב אותם?

התשובה לשאלה הראשונה היא יחסית פשוטה: כל מה שצריך זה לבצע בדיקות ראייה. כבר כשהפעוט נולד, עושים לו בדיקות וכל תקופה מסוימת, יש לחזור את הבדיקות האלה. כדאי להקפיד על עניין זה מאחר וילדים שלא רואים טוב סובלים בבית הספר מבעיות בהתנהגות ובריכוז, אז מומלץ להימנע מכך.

גיליתם בבדיקה שהילד שלכם זקוק למשקפיים? כך תקנו נכון משקפי ראיה לילדים!

הם עדיין קטנים, אבל כבר ממושקפים. משקפי הראייה כבר מזמן הפכו, גם בקרב ילדים, לאביזר אופנתי ולא רק רפואי. אז איך בוחרים משקפי ראייה לילדים קטנים ? 

חשוב לזכור: ילדים אוהבים לשחק, לרוץ ולהשתולל, לכן חשוב להקפיד שהעדשות יהיו עשויות מפלסטיק, כדי למנוע פגיעה בעיניים. כמו כן, מומלץ לבחור בעדשות חזקות מאוד (כמו פוליקרבונט, שנחשבת לעדשה החזקה ביותר), ולצייד אותן בציפוי נגד קרינת השמש (UVA ו־UVB) ובציפוי נגד שריטות. בנוסף, אם ילדכם אוהב פעילויות ספורטיביות, בחרו מסגרת המצוידת בקפיץ מיוחד מאחורי האוזניים, שתפקידו למנוע מהמשקפיים ליפול.

גשר האף של הילד הוא גם איבר שחשוב לשים לב אליו בעת קניית משקפיים לילדים. אצל ילדים גשר האף אינו מפותח. לכן, יש להקפיד על מסגרת עם אף אורתופדי או גשר אף מלא מסיליקון.

איך משכנעים אותם להרכיב משקפיים?

פעמים רבות ההורים כל־כך נחרדים מהעובדה שילדם נזקק למשקפיים, שהחרדות האלה עוברות גם לילד, והוא מתחיל לפתח סוג של "אנטי" למשקפיים. אז גם אם אתם מבוהלים או עצובים, תירגעו ואל תשדרו את הרגשות השליליים לילד. זוהי הדרך היחידה לגרום לו להבין שזה בסדר להרכיב משקפיים ושזה לטובתו.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
WhatsApp chat