עמוד שאלות ותשובות בתחום האופטיקה

עמוד שאלות ותשובות - ליאור אופטיקה

בימי שגרה (להבדיל ממועדי ישראל ומימי סגר קורונה וכד') החנות עובדת בימים ראשון עד חמישי בשעות 9:00-19:00 וביום שישי, בשעות: 9:00-14:00.

בכל קטגורית מוצרים, תמצאו מבחר גדול של אפשרויות בחירה וכל לקוח יכול למצוא את המוצר המתאים לו ולכיסו.

ליאור אופטיקה היא חנות ותיקה הממוקמת בנקודה מרכזית בעיר תל אביב, רח' אבן גבירול 92, אשר המתמחה בהתאמת ומכירת מוצרים מתחום האופטיקה (משקפי ראייה ומוצרים נלווים אליהם, משקפי שמש, עדשות מגע ועוד).  ביקור אצלנו, יחשוף בפניכם חוויית קנייה נעימה במיוחד, מקצועית ומשתלמת. ניתן לבצע את כל בדיקות הראייה המתקדמות ולבחור מתוך מגוון ענק של מוצרים מן המותגים המובילים בעולם האופטיקה.

לאחר גיל מסוים, בו אנו כבר אנשים בוגרים, סביר כי נגיע לבדיקת ראייה ראשונה בשלב של הכשרת הנהיגה, לפני קבלת רישיון, שכן משרד התחבורה מחייב אותנו לעבור בדיקת תקינות ראייה לפני שאנו עוברים מבחן תיאורטי ומעשי וזוכים ברישיון נהיגה על רכב מנועי. אם נמצאנו בבדיקה זו, עם לקות ראייה כדוגמת קוצר ראייה, נאלץ להרכיב אמצעי עזר לשיפור הראייה – משקפיים או עדשות מגע. במקרים אחרים, בהם לא הגענו לבדיקה במסגרת לימודי נהיגה, ככל הנראה נגיע לבדיקת ראייה רק במידה ונרגיש פגיעה באיכות הראייה, אשר יכולה להתבטא בטשטוש ראייה, קושי להתמקד בפרטים (למשל לזהות פרצופים) וכאבי ראש.
הסוגים השכיחים של בדיקות ראייה הם:
בדיקת ראייה לקביעת מרשם המשקפיים (רפרקציה), בדיקות ראייה לקרוב,בדיקת ראייה מטושטשת (בדיקת אסטיגמציה), בדיקת ראייה תקופתית לאנשים המרכיבים עדשות מגע, בדיקת תפקוד שרירי העין ובדיקות שדה ראייה.
חשוב לגשת באופן קבוע לבדיקה תקופתית ולעקוב אחר הוראות והמלצות הגורם המוסמך (רופא, אופטימיטריסט וכו').

אין הגבלה מעשית על הגיל שבו ניתן להתחיל שימוש בעדשות מגע, אבל יהיה מורכב מדי לתת לילד רך בשנים, להשתמש במוצר זה במקום שירכיב משקפיים, שכן צריכה להיות משמעת מסוימת והבנת החשיבות בשמירה על סטריליות במגע עם המוצר. על כן, בד"כ הרכבת עדשות מגע, אינה מקובלת לפני גילאי ה-13-14, אך זה מאוד תלוי ילד / נער וגם תלוי החלטה של הוריו.

כמו במרבית התחומים בחיים, כך גם במקרה של הרכבת עדשות לתיקון הראייה, ההתחלה היא מעט קשה יותר, אך מתרגלים מהר מאוד וזה הופך למשהו קליל בשגרת יומנו. בכל מקרה, צריך לזכור שבכוחן של העדשות לחולל שיפור עצום באיכות חייהם של אלו מביניכם הסובלים מליקויי ראייה, אך מסיבות שונות, אינם רוצים להרכיב משקפיים (בעיקר מסיבות אסתטיות אך לא רק). למדריך המלא של ליאור אופטיקה להרכבת עדשות מגע.

בדרך כלל השימוש בעדשות לשיפור הראייה, הוא בטוח למדי ולא צריכות להופיע תופעות לוואי עם הרכבתן. אולם, יש מקרים בהם המשתמש אינו מטפל בעדשות בצורה אחראית, אינו מקפיד על הוראות היצרן ו/או האופטימטריסט שהתאים לו את העדשות ואינו שומר על תנאים סטירליים בסיסיים בטיפול בהן ואז אנו נתקלים בתופעות כדוגמת: אדמומיות, היווצרות הפרשות ואף התפתחות דלקות עיניים.
מסיבות אלו, חשוב מאוד לבצע התאמה ראשונית של עדשות המגע אצל בעל מקצוע מנוסה ולהרכיב אותן עפ"י ההוראות המפורשות.

זיהומים ודלקות בעיניים אינם נדירים במיוחד בקרב מרכיבי עדשות מגע וברוב המקרים, ניתן היה למנוע את ההגעה למצבים כאלה לא נעימים, בעזרת מספר פעולות פשוטות שנוגעות לשימוש נכון לפי הוראות היצרן, שמירה על סטריליות הידיים שבמגע עם העדשות וניקוי שלנו למנוע על ידי וניקוי נכון שלהן לפני ההרכבה בתוך העיניים. אלה הם הכללים העיקריים בטיפול בעדשות מגע:
אין לגעת בעיניים בידיים לא שטופות. חובה עליכם לשטוף ידיים עם מים וסבון לפני הרכבה או הסרה של עדשות המגע.
אין להתרחץ במקורות מים (בריכה, ים, מקלחת וכד') היכולים לייבש את העדשות הרכות שלכם ולגרום לזיהום בעין.
אין לישון עם עדשות מגע שאינן מיועדות לכך (שהן מרבית העדשות).
במקרה של הרכבת עדשות מגע שאין יומיות (עדשות מגע חודשיות, עדשות דו שבועיות וכו'). יש לנקות את העדשות בגמר כל שימוש, באמצעות הנחת העדשות בתוך מחסנית הניקוי (באה לצד תמיסת הניקוי בתוך האריזה) שצריכה להיכנס לתוך בקבוקון עם התמיסה לניקוי עדשות מגע למשך זמן מה. אין להכניס את העדשות מחדש לעיניים, לפני ששהו בתוך התמיסה שמטרתה להסיר את הלכלוך והחלבונים שזיהמו את העדשות בזמן השימוש היומי. 

איך לבצע ניקוי משקפיים בצורה טובה ?

מומלץ שלא לצבור יותר מדי אבק ולכלוך (כמו למשל הפרשות טבעיות של העיניים) על גבי עדשות המשקפיים, כדי שהראייה שלכם תהיה צלולה ככל האפשר וכדי למנוע בלאי מואץ של המשקפיים. לכן, מומלץ להשתמש במטלית בד רך או מיקרופייבר ייעודית (למשל זו המגיעה במארז המשקפיים בעת הרכישה) ולשים מעט תרסיס לניקוי משקפיים המסיר שאריות שומנים מהעין ושאר לכלוך יומיומי עיקש.

אין אפשרות לקבוע בבהירות, אלו עדשות מגע הן האיכותיות ביותר והכי יתאימו לך ספציפית, שכן עדשות מגע, כמו משקפיים, דורשות ייעוץ מקצועי ובדיקת התאמה מקדימה לרכישה. על סמך ליקוי הראיה שיאובחן בבדיקה המקדימה, תותאם לכם העדשה המתאימה (עם צילנדר לשיפור מיקוד הראייה או בלי, לראייה לרחוק בלבד או גם לתיקון הראייה מקרוב וכד'), היכולה להשתייך למגוון מותגים שונים (לדוגמא: ג'ונסון&ג'ונסון, אלקון ועוד) ולתקופות שימוש שונות (עדשות יומיות, דו שבועיות, חודשיות ועוד).
לאחר הבדיקה אצל הגורם המקצועי (אופטימטריסט או רופא עיניים) והרכישה הראשונית, תתנסו בעצמכם בסוג מסוים, ממותג מסוים ותגלו האם הוא נוח לכם.
במידה וזה לא מרגיש לכם מספיק נוח (יובש בעיניים, ראייה לא מספיק חדה, עקצוץ ועוד), היוועצו פעם נוספת עם איש המקצוע בחנות ותרכשו סוג נוסף, עד שתגיעו לעדשות המתאימות ביותר עבורכם.

קרינת  UV היא חלק מאלומת האור אשר אינו נראה לעין האדם, אך היא בהחלט משפיעה על הראייה שלנו ועלולה להזיק לנו בחשיפה ממושכת.

המקור הראשי לחשיפה לקרינה זו, הוא קרני השמש (אם כי גם בתוך חללים סגורים אנו חשופים אליה כתוצאה מפליטת אור של טכנולוגיות שונות כדוגמת מסכי מחשב וטלוויזיה, אך אלו פולטות קרינה זו בכמות קטנה בהרבה) ועל כן חלה עלינו החובה להגן על בריאותנו באמצעות מיעוט החשיפה לקרינת ה-UV ומיגון עצמנו מפניה בזמן שאנחנו כן חשופים אליה.

להגנה על הגוף מפני קרינה זו, מתכסים בבדים החוסמים את חדירתה לעור או מתמרחים בקרם הגנה ייעודי, למזעור פגיעה אפשרית בתאי העור. אך מה לגבי העיניים שלנו? 

מחקרים הוכיחו כי  החשיפה לקרינת U.V מזיקה וגורמת ליצירת מחלות בעיניים, כמו: גידולים סרטניים ושפירים בלחמית העין ובעפעפיים,  ניוון רשתית, קטרקט ועוד.

על כן, חשוב מאוד לרכוש משקפי שמש איכותיים , עם עדשות בעלות הגנת U.V-400 המספקות הגנה מצוינת כנגד קרינה מזיקה בחוץ. 

גם למרכיבי משקפי ראייה יש מענה הולם עבור הסוגייה, בדמות משקפיים אופטיים בעלות עדשות עם מסנן קרינת U.V 400.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
WhatsApp chat