תיקון משקפיים – אלה נזקים יכולים לקרות ואיך להתמודד?

תיקון משקפיים - ליאור אופטיקה

תוכן עניינים

המוני אנשים ברחבי העולם מרכיבים משקפיים, גם כיום בעידן עדשות המגע הרכות וניתוחי תיקון הראייה בלייזר.

משקפיים הם כבר מזמן לא רק עזר לראייה, אלא אביזר אופנתי שהוא חלק מהמראה והזהות שלנו.

אז, אם במקרה ישנתם על המשקפיים בלילה והם התעקמו או שהילד החליט לשחק לכם עם המשקפיים ושבר אותם, אל תרימו ידיים, לעיתים תיקון המשקפיים בהחלט יכול להציל את המצב.

תיקוני משקפיים שכיחים

  • תיקון ברגים- לרוב מסגרות המשקפיים ברגים המחברים את חלקיהן והשתחררות הברגים אופיינית לאחר שימוש קבוע במשקפיים. התיקון בד"כ מתבצע בחנות למעט מקרים מיוחדים בהם צריך להזמין בורג מקורי מהיצרן ואז התיקון מתעכב בכמה ימים.

מחיר התיקון 5-10₪

  • תיקון אפונים (רפידות אף) – אפונים במידה ונפלו, נשברו או התבלו בשל המגע המתמיד שלהם עם עור הפנים, ניתן להחליף בזוג אפונים חדש. ישנם מספר סוגי אפונים: סטנדרטיים מפלסטיק, סיליקון או עם כריות אוויר המקלות על משקל המשקפיים המונח על האף. התיקון בד"כ מתבצע במקום למעט מקרים בהם צריך להזמין אפונים מקוריים מיצרן המשקפיים אז התיקון יתעכב במספר ימים.

מחיר התיקון 15-25₪

  • תיקון מוט- לצורך תיקון מוט אשר נפגם או נשבר עלינו להזמין מוט מקורי מהיצרן ולהרכיבו למסגרת. במידה והחלק במלאי היצרן הוא יסופק בכפוף לזמינות בארץ או להזמנתו מחו"ל

מחיר התיקון 20% למוט ממחיר המסגרת

  • חילוץ בורג- כאשר הבורג נשבר בתוך המסגרת ואין אפשרות להחליפו, נדרשת התערבות מעבדה מומחית. זהו תיקון שלא תמיד מצליח והאחריות על שלמות המשקפים לאחר נסיון התיקון תהא על הלקוח. עפ"י רוב לקוח יעדיף לרכוש זוג משקפיים חדשים למעט מקרים בהם יש ערך סנטימנטלי למשקפיים.

מחיר התיקון 50-150₪

  • תיקון משקפיים שהתעוותו- לעיתים יושבים על המשקפיים, נרדמים איתם, המשקפיים נופלים מגובה או סתם מונחים ליד מקור חם (שמש או תנור) מה שגורם לעיוות המסגרת.

במסגרות העשויות מפלסטיק ננסה לחמם את החלקים שהתעקמו ולהחזירם למצבם המקורי תוך איזון המשקפיים על פני הפציינט. במסגרות מתכת נשתמש בכלים יעודים לכל חלק במסגרת לצורך יישורם, איזונם על הפנים ושיפור חביקתם על הרקות.

מחיר התיקון 0₪ – התיקון ניתן אצלנו כשרות ללקוח גם אם לא קנה את משקפיו אצלנו

טיפים שיכולים לעזור לכם לשמור על המשקפיים ולמנוע את הצורך בתיקון המשקפיים:

  • אל תשאירו את המשקפיים ברכב!!! הטמפרטורות הגבוהות במכונית גורמות לעוות המשקפיים ושחיקה של הציפוי על גבי העדשות.
  • הסירו את המשקפיים בשתי ידיים על מנת שלא למשוך מוט אחד ולהימנע מלעקם את המשקפיים.
  • שהמשקפיים לא על הפנים הניחו אותם בנרתיק, זה בד"כ שומר עליהם לאורך זמן.
  • אל תנסו לתקן לבד- בכל מקרה שדורש תיקון אנא פנו אלינו, תיקון משקפיים דורש מיומנות אז עדיף להשאיר את זה לנו.

ליאור אופטיקה – תחנת שירות לתיקון משקפי ריי באן

עם עליית פופולריות משקפי ריי באן בעולם, יש דרישה הולכת וגוברת לתיקונים קלים ומורכבים יותר במשקפיים מתוצרתם. בהיותנו משווקים מורשים של המותג עם גישה מלאה לכל חלקי החילוף המוצעים ע"י ריי באן, אנו מתקנים את משקפי השמש והראייה של ריי באן – רק עם חלקי חילוף מקוריים גם אם המשקפיים לא נקנו אצלנו. חלק מסוים מחלקי החילוף נמצא אצלנו במלאי מיידי וחלקו מוזמן מהחברה עבור הלקוח.
יש לציין שלריי באן יש מספר פטנטים בלעדיים בחלקי המשקפיים שהתקנתם של חלפים לא מקוריים, משמעותם הינה שהתיקון כנראה ולא יחזיק מעמד לאורך זמן ולכן חשוב התיקון עם חלקי חילוף מקוריים של המותג. 

לסיכום – תיקון משקפיים

תיקון משקפיים – ראייה או שמש, מחייב ידע מסוים ומיומנות עדינה, אשר לא לכולכם יש. בנוסף, יש מצבים בהן נדרשת הזמנה של חלק מהמשקפיים, אשר לרובנו אין את האפשרות להשיגם.

על כן, עשו לעצמכם טובה, אל תחמירו את מצבם של המשקפיים שלכם ואז תישארו בלעדיהם (הרי לוקח זמן לקבל משקפיים בהתאמה אישית לפי המספר/"מרשם" שאתם צריכים)  ותהיו בבעיה. פנו לאופטומטריסט שאתם סומכים עליו, כדי שיתקן את המשקפיים בצורה מיטבית על הצד הטוב ביותר וישיג עבורכם חלקים במידת הצורך.

בליאור אופטיקה ת"א, תוכלו ליהנות משירות תיקונים מקצועי וזריז עבור משקפי הראייה והשמש שלכם ומגוון שירותי אופטיקה נוספים.

לתיקון משקפיים בתל אביב, חייגו אלינו למספר:  03-5234220 או הגיעו אלינו לאבן גבירול 92.

שתף את הפוסט

WhatsApp chat