איך לבחור משקפיים ? מדריך מקוצר

איך לבחור משקפיים - מדריך קצר של ליאור אופטיקה

כל אחד הוא יחיד ומיוחד, ובכל אחד קיימת העדפה כלשהי כמעט בכל תחום: בן/בת זוג, דירה, רכב וגם משקפי השמש.

כמו בכל שאר התחומים, גם התחום האופנתי משחק תפקיד חשוב בהחלטה הנוגעת לבחירת משקפיים – ראייה ושמש.

בחירת המשקפיים הנכונים יכולה להיות משימה לא פשוטה, במיוחד אם אתה חדש בהרכבתם. עם כל כך הרבה סגנונות, צורות וצבעים זמינים, זה יכול להיות מכריע לדעת מאיפה להתחיל. עם זאת, עם קצת מחקר והכוונה ואתם יכולים למצוא את זוג המשקפיים המושלם, שלא רק נראים נהדר אלא גם עונים על צורכי הראייה שלכם. במאמר זה נספק לכם כמה טיפים כיצד לבחור משקפיים המתאימים לכם.

"היסגרו" על צורת הפנים שלכם

השלב הראשון בבחירת משקפיים הוא לקבוע את צורת הפנים שלכם. זה יעזור לכם לצמצם את הסגנונות שייראו הכי טוב עליכם. ניתן לומר בגדול, כי יש 6 צורות פנים מוגדרות ידועות לבני אדם: עגולת, אליפסה, ריבוע, לב, יהלום ומשולש. כדי לקבוע את צורת הפנים שלכם, עמדו מול מראה ועקבו אחר קווי המתאר של הפנים שלכם עם טוש או שפתון שניתן לשטוף. לאחר מכן, השווו את צורת הפנים שלכם לתיאורים הבאים:

  • עגולים: הפנים שלכם רחבות כפי שהן ארוכות, עם קימורים רכים וללא זוויות.
  • אליפסה: הפנים שלכם ארוכות יותר משהן רחבות, עם פרופורציות מאוזנות וקו לסת מעוקל מעט.
  • ריבוע: הפנים שלכם רחבות במידה שווה לכך שהן ארוכות, עם קו לסת חזק ותכונות זוויתיות.
  • לב: הפנים שלכם רחבות יותר במצח וברקות, עם סנטר צר.
  • יהלום: הפנים שלכם רחבות ביותר בעצמות הלחיים וצרות במצח ובקו הלסת.
  • משולש: הפנים שלכם רחבות יותר בקו הלסת וצרות במצח.

קחו בחשבון את גוון העור שלכם בבחירת משקפיים

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת משקפיים הוא גוון העור שלכם. צבעים וחומרים מסוימים יתאימו לגוון העור שלכם טוב יותר מאחרים. אם יש לכם גוון חם, כמו צהוב או אפרסק, תיראו הכי טוב במשקפיים עם צבעים חמים, כמו זהב, חום או אדום. אם יש לכם גוון עור קר יותר, אתם תיראו הכי טוב במשקפיים עם צבעים כהים יותר כמו כחול, כסף,שחור וכד'. אם יש לכם גוון עור ניטרלי, אתם יכולים להרכיב משקפיים עם מסגרות בצבעים הן חמים והן בצבעים קרירים.

קחו בחשבון את אורח החיים שלכם

בבחירת משקפיים, חשוב לחשוב על אורח החיים שלכם ועל אילו פעילויות אתם עשויים לבצע בעת הרכבת המשקפיים. אם אתם פעילים ונהנים מספורט, מומלץ לשקול משקפיים עם סגנון עוטף שיישארו במקומם במהלך הפעילות הגופנית. אם אתם עובדים במשרד או מבלים זמן רב מול המחשב, מומלץ לשקול משקפיים עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי שיפחית סנוור ומאמץ בעיניים.

קבלו את המרשם שלכם

לפני שתוכלו לבחור משקפי ראייה, תצטרכו לקבל מרשם מרופא העיניים או האופטימטריסט שלכם. המרשם שלכם יכלול מידע על צרכי הראייה, כגון האם אתם סובלים מקוצר או רוחק ראייה, וחוזק המרשם שלכם (המספר). מידע זה יעזור לכם לבחור משקפיים שיתקנו את הראייה שלכם ויספקו לכם ראייה ברורה ונוחה.

נסו סגנונות שונים של משקפיים

לאחר שקבעתם את צורת הפנים, גוון העור וצרכי ​​החיים שלכם, הגיע הזמן להתחיל לנסות סגנונות שונים של משקפיים. אל תפחדו לנסות צורות וצבעים שונים כדי לראות מה הכי נראה לכם. זכרו שסגנונות מסוימים עשויים להיראות אחרת על פניכם ביחס למתלה התצוגה, לכן חשוב לנסות אותם לפני קבלת החלטה.

חשבו תקציבית

לבסוף, בבחירת משקפיים, חשוב לקחת בחשבון את התקציב שלכם. מחיר המשקפיים יכול לנוע בין כמה עשרות שקלים לכמה אלפים, תלוי במותג, בסגנון ובחומרים. אמנם חשוב להשקיע בזוג משקפיים איכותי שיענה על צורכי הראייה שלכם, אבל אתם לא צריכים לשבור תוכנית חיסכון כדי למצוא זוג מעולה. חפש מבצעים, הנחות ומבצעים שיעזרו לכם לחסוך כסף על הרכישה.

הטיפ של ליאור אופטיקה

יש לציין כי, בסופו של דבר, משקפי שמש נועדו להגן על העיניים.

לכן, שימו לב לקנייה במקומות מורשים ולא בשווקים שמציעים יופי על פני איכות.

קנייה נכונה של משקפיים (גם אם תיערך זמן ארוך מכפי שצפיתם) – תעניק לכם גם מוצר איכותי, בריא ומחמיא.

שתף את הפוסט

WhatsApp chat