בדיקות ראיה

מכירים את זה שמתחילים ל"צמצם" עפעפיים כדי לחדד את המבט? המספרים/ האותיות פתאום נראים מטושטשים ואתם מרחיקים/ מקרבים את הספר/ עיתון? מתחילים לחשוב על משקפיים או לא? בין אם כן ובין אם לא, אם הנהנתם לעצמכם כאשר קראתם את השורות, זה כנראה הזמן לעשות בדיקות ראיה ולאבחן את פשר ומהות ההפרעה.

איך יודעים אם צריכים לעבור בדיקות ראיה או לא?

במאמר זה, ננסה לעשות מעט סדר ולחלק את התשובה לכמה מקטעים.

כולנו עוברים לפחות פעם אחת בחיים בדיקת ראיה ובדר"כ היא מתבצעת בילדות, אי שם בין הגן לביה"ס היסודי ויש כאלו שגם בתיכון ובצבא.

חלק מבדיקות הראייה הן שגרתיות בלבד ובאות לבדוק התפתחות תקינה של העין ותקינות הראיה במצבים השונים.

לאחר גיל מסוים, בו ההורים שלנו אינם סוחבים אותנו לבדיקה בעצמם, אנו מגיעים לאופטומטריסט באופן עצמאי ומבקשים לבצע בדיקות ראיה שכן, בינתיים התבגרנו, הראיה קצת נחלשה, קרוב, רחוק, נהיגה בחושך, ביום והנושא מתחיל להציק ולהפריע לשגרת החיים. זהו הרגע בו אתם ניגשים לבצע את הבדיקות ובבדיקות כמו בבדיקות, תמיד עדיף מוקדם ככל הניתן מהרגע בו הבחנתם בבעיה.

סוגים של בדיקות ראיה.

קיימות כמה בדיקות ראיה שונות הבודקות כל אחת מהן הפרעה אחרת, הנה כמה:

  • בדיקות ראיה מקרוב לאלו הסובלים מרוחק ראיה והזדקנות ראיה.
  • בדיקת ראיה מטושטשת (נקראת בדיקת אסטיגמציה)
  • בדיקות ראיה לאנשים המרכיבים עדשות מגע.
  • בדיקת מיקוד.
  • בדיקת תפקוד שרירי העין.
  • בדיקות שדה ראייה.
  • בדיקות עיוורון צבעים.
  • בדיקות ראיה לקביעת מרשם המשקפיים (רפרקציה).

לצורך העניין, אין זה חשוב איזו בדיקה אתם מבצעים, מה שחשוב לזכור הוא, כי על מנת למנוע התפתחות של מחלות עיניים או החמרתן (במיוחד מעל גיל 40), חשוב לגשת באופן קבוע לבדיקה תקופתית ולעקוב אחר הוראות והמלצות הרופא המטפל.

בדיקת EYEZEN ליאור אופטיקה.

אצלנו בליאור אופטיקה, מאמינים כי העיניים הן לא רק הראי של הנפש, אלא אחד האיברים החשובים ביותר שלנו וכי בכל הנוגע למחלות, או בעיות העלולות להתרחש עליהן, חשוב לקבל את תמונת המצב המדויקת ביותר שניתן, על מנת לקבל את הטיפול המתאים ביותר ולשם כך בדיוק אנו מבצעים אצלנו בליאור אופטיקה את בדיקת הראיה המושלמת ביותר שניתן לבצע כיום, בדיקת EYEZEN. מהי הבדיקה ומדוע היא נחשבת לכל כך מוצלחת ומדויקת?

בדיקת EYEZEN היא למעשה שילוב של כל(!) שיטות בדיקת הראייה הקיימות כיום – לכדי שיטה אחת בלבד והיא כוללת 8 בדיקות שונות ובכך פותרת את חוסר האחידות שיש בשיטות הבדיקות האחרות. בדיקת EYEZEN מזהה סימנים מקדימים של מחלות עיניים כמו קטרקט, מחלות בקרנית העין או כל מחלה/ הפרעה אחרת, מה שמבטיח הפקת המרשם והטיפול המתאים ביותר למטופל, שכן, זיהוי מוקדם מגדיל את סיכויי ההחלמה כמו גן מונע נזק עתידי.

צריכים לעבור בדיקות ראיה? צרו קשר כעת, נשמח לעמוד לרשותכם.

ליאור אופטיקה.

שתף את הפוסט

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
WhatsApp chat